Tematska mreža „Cjeloživotno obrazovanje dostupno svima“

Od   /  13. svibnja 2021.  /  Nema komentara

Pokrenuta je nova nacionalna mreža stručnjaka, znanstvenika i organizacija civilnog društva koja će istražiti obrazovne nejednakosti u Hrvatskoj, od predškolskog do visokog obrazovanja, s ciljem donošenja preporuka za njihovo otklanjanje. Mreža se okuplja pod nazivom Tematska mreža „Cjeloživotno obrazovanje dostupno svima“, u sklopu projekta kojeg vodi Institut za razvoj obrazovanja, a sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Mrežu čini tim od 25 stručnjaka iz 10 organizacija, među kojima je i Udruga Universitas. U okviru ovog projekta provest će se četiri znanstvena istraživanja o obrazovnim nejednakostima, izradit će se preporuke za oblikovanje novih javnih politika koje bi umanjile obrazovne nejednakosti i održat će se strukturirani dijalog s dionicima i nadležnim institucijama u Hrvatskoj o predloženim mjerama.

Više informacija o ovoj temi dostupno je na mrežnim stranicama Instituta za razvoj obrazovanja.

Oznake: , , ,