Više od polovice doktora znanosti u Hrvatskoj su žene

Od   /  24. ožujka 2011.  /  Nema komentara

Udio žena doktora znanosti u prošloj godini bio je 51,1 posto, bilo ih je 428, a od ukupno 838 doktora znanosti najviše ih je doktoriralo na Sveučilištu u Zagrebu, njih oko 78 posto, izvijestio je danas Državni zavod za statistiku Republike Hrvatske (DZS).

Nakon Zagreba, najviše je kandidata doktoriralo na osječkom Sveučilištu (6,9 posto), potom na sveučilištima u Rijeci (6,7 posto), Splitu (5,5 posto), Zadru (2,6 posto) i Puli (0,2 posto).

Prosječna starost doktora znanosti je 37,7 godina, a modalna grupa s najvećom frekvencijom je ona od 30 do 34 godina. Žene su u prosjeku bile nešto mlađe od muškaraca, a među novim doktorima znanosti ima mlađih od 29 godina, ali i onih starijih od 50 godina.

Više u članku na Monitor portalu.

Oznake: ,