Vertikala znanosti posljednjih 50 godina

Od   /  25. ožujka 2011.  /  Nema komentara

Novi broj Tabule

Odjel za humanističke znanosti Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli danas je predstavio osmi broj časopisa “Tabula”. O osnovnim tehničkim podacima i sadržaju ovog izdanja govorili su: dr. Klara Buršić-Matijašić, glavna urednica; prof. em. Miroslav Bertoša te urednici dr. Igor Duda i dr. Andrea Matošević.

– Vrijednost koju izdvajam iz sadržaja časopisa je njezin poziv na čitanje, međusobno proučavanje, kao i individualni razvoj i razvoj sveučilišta kao polazišne točke njegovog nastanka, naglasio je dr. Matošević. Dr. Buršić Matijašić nadalje je izdvojila članove uredništva, kojeg uz nju čine i Valnea Delbianco, Lina Pliško i Violetta Moretti, kao i stručnu suradnicu Mariju Petener Lorenzin, a podsjetila je i da Tabula izlazi od 1999. godine, kada se bilježi njezin prvi broj.

Više u članku Glasa Istre.

Oznake: