Riječkim studentima školarine prema modelu participacije, a ne penalizacije

Od   /  21. srpnja 2010.  /  Nema komentara

Rektor je pojasnio da će se cijena jednog ECTS boda određivati na temelju pune cijene školarine, za društvena područja 5.500, za tehnička 7.300, a za biomedicinska 9.200 kuna

Studenti preddiplomskih studija Sveučilišta u Rijeci od naredne akademske godine školarine neće plaćati po modelu penalizacije, već participacije i to samo u slučaju da ne prikupe dovoljan broj ECTS bodova, odnosno ukoliko prikupe manje od 50 bodova.

Pojašnjavajući kako je takvom odlukom Senat na sjednici dijelom usvojio prijedlog Studentskog zbora čiji su se članovi usprotivili prijedlogu Rektorskog zbora o uvođenju modela penalizacije neuspješnih studenata rektor Sveučilišta u Rijeci prof. dr. Pero Lučin istaknuo je da je model participacije pravedniji.

Više u članku Novog lista.

Oznake: , , , , , , ,