Znanstvena nečestitost: Zanimljivi rezultati istraživanja o etičkom ponašanju provedenom na Sveučilištu u Rijeci

Od   /  03. travnja 2013.  /  Nema komentara

Istraživanje o poštivanju etičkog ponašanja u znanosti pokazalo je da su studenti Sveučilišta u Rijeci, ali i njihovi nastavnici skloni prijevarama, a najčešći oblik znanstvenoistraživačke neetičnosti vezan je uz autorstvo, odnosno, uz dopisivanje autora koji nisu sudjelovali u izradi rada ili pak izostavljanju onih koji su sudjelovali u izradi rada, dok se studentsko nečestito ponašanje svodi na prepisivanje na ispitima, dogovaranje tijekom ispita te navođenje tuđih ideja kao svojih.

Pristup cjelovitom članku omogućio je Novi list.

Oznake: , ,