Zbog krivotvorenja indeksa studentica izbačena s faksa

Od   /  08. siječnja 2011.  /  Nema komentara

Studentica je krivotvorila sve ocjene, potpise pa i pečat fakulteta, a prema riječima dekana na isti je način pokušala upisati i drugu godinu

Studentica iz Vrbnika koja se proteklog tjedna našla pod kriminalističkom obradom krčke policije zbog krivotvorenja indeksa zauvijek si je zatvorila vrata Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci koji je upisala prije godinu i pol. Odluku o nemogućnosti nastavka studija dvadesetogodišnjakinje koja je počinila kazneno djelo krivotvorenja javne isprave prema riječima dekana prof. dr. Predraga Šustara donijelo je stegovno povjerenstvo, a potom je istu odluku potvrdilo i Fakultetsko vijeće. Temelj za tako rigoroznu odluku činjenica je da je studentica tijekom godinu i pol svog studentskog staža krivotvorila sve ocjene, potpise pa i pečat fakulteta u indeksu, a prema riječima dekana na isti je način čak pokušala upisati i drugu godinu studija.

Više u članku Novog lista.

Oznake: , ,