Profesori i studenti na ulicama će rušiti zakone

Od   /  25. siječnja 2011.  /  Nema komentara

Neki fakulteti u Hrvatskoj mogli bi se krajem veljače naći u blokadi ako uspije inicijativa koju je organiziralo 50-ak profesora i studenata zagrebačkog Filozofskog fakulteta nezadovoljnih predloženim zakonima o znanosti, visokom obrazovanju i sveučilištu

Naime, okupljeni u inicijativi Akademska solidarnost, oni su nedavno krenuli u prikupljanje potpisa svojih kolega na različitim fakultetima i sveučilištima kako bi angažirali što veći dio akademske zajednice u svojoj ofenzivi protiv, kako kažu, liberalne komercijalizacije te etatizacije sveučilišta koja se predloženim zakonima nastoji provesti.

Akciju je inicijalno potpisalo 55 profesora i docenata, međutim, organizatori tvrde da njihov broj iz dana u dan raste. Na štrajk pozivaju jer smatraju da su zakoni koje je predložilo Ministarstvo znanosti obrazovanja i športa toliko loši da su nepopravljivi, da će, ma kako dotjerani bili, dovesti do propasti hrvatske znanosti i visokog obrazovanja, što pak znači da ih treba odlučno i potpuno odbijati sve dok se ne izmijeni njihova osnovna intencija. Upozoravaju da je dio akademske zajednice pristao sudjelovati u doradi prijedloga, iako ih je ona u studenom prilično jedinstveno odbacila kao potpuno neprihvatljive.

Više u članku na Tportalu.

Oznake: , , , ,