Hrvatski odgojitelji po diplomu u Rijeku, a ne više u BiH

Od   /  26. studenoga 2010.  /  Nema komentara

Sveučilišnim studijem želimo dobiti kvalitetnije obrazovanog profesionalca u odgojnoj skupini, jer kada roditelji uočavaju kvalitativne razvojne pomake kod djece uključene u suvremeni predškolski program tada dolazimo do stvarne afirmacije nove uloge odgojitelja, kaže dekanica Učiteljskog fakulteta u Rijeci Jasna Krstović

Učiteljski fakultet Sveučilišta u Rijeci ove je akademske godine upisao prvu generaciju od 55 polaznica sveučilišnog diplomskog studija Rani i predškolski odgoj i obrazovanje. Tomu je prethodilo izdavanje suglasnosti Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa za elaborat, odnosno program čija je autorica od ove akademske godine ujedno i dekanica Učiteljskog fakulteta u Rijeci prof. dr. Jasna Krstović. Upravo je riječki učiteljski fakultet prvi počeo s trogodišnjim stručnim studijem čijim se završetkom stječe stručni naziv prvostupnika predškolskog odgoja, a sada opet prvi taj studij podiže na višu, sveučilišnu razinu.

Više u članku Vjesnika.

Oznake: , , ,