Universitasov prilog javnoj raspravi o nacrtima prijedloga zakona o znanosti, visokom obrazovanju i sveučilištu

Od   /  14. listopada 2010.  /  Nema komentara

Poštovani i dragi članovi Universitasa,

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa na svojim je mrežnim stranicama 12. listopada 2010. otvorilo javnu raspravu o nacrtima prijedloga zakona o znanosti, visokom obrazovanju i sveučilištu, koji bi trebali zamijeniti važeći Zakon o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju iz 2003. godine. Ministarstvo poziva sve zainteresirane da se aktivno uključe u javnu raspravu u cilju dobivanja što kvalitetnijih komentara na nacrte zakona koji bi trebali omogućiti daljnja poboljšanja prije upućivanja prijedloga zakona u postupak usvajanja. Trajanje javne rasprave predviđa se do 1. studenog 2010. godine. Imajući u vidu značajne promjene u funkcioniranju sustava visokog obrazovanja koje se predviđaju nacrtima prijedloga navedenih zakona, „Universitas“ je jučerašnjim priopćenjem pozvao Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa da produlji vrijeme trajanja javne rasprave.

U skladu s ciljevima svoje djelatnosti, smatramo da Udruga za razvoj visokoga školstva Universitas treba dati svoj doprinos javnoj raspravi, pa Vas pozivam da se uključite u javnu raspravu davanjem svojih prijedloga, komentara, sugestija, koje možete uputiti na adresu universitas@universitas.hr, čim je prije moguće. Tijekom sljedećeg tjedna priredit ćemo Universitasov prilog javnoj raspravi, temeljen na Vašim komentarima, i objaviti ga na mrežnim stranicama, kako bismo usuglasili konačnu verziju koju ćemo uputiti predlagatelju.

Molimo Vas da s ovim pozivom upoznate i druge zainteresirane kolegice/kolege, a posebno studente.

Unaprijed zahvaljujem na Vašim prilozima i srdačno Vas pozdravljam.

Jasminka Ledić, predsjednica

Prilozi: