Međunarodna ljetna škola prof. dr. Darka Tipurića: Otkaz za 40 nastavnika, studentima poništavaju ocjene?

Od   /  30. srpnja 2010.  /  Nema komentara

Prof. dr. Darka Tipurića Međunarodna bi ljetna škola, osim gubitka funkcije dekana Ekonomskog fakulteta, mogla stajati i radnoga mjesta

Zagrebački rektor prof. dr. Aleksa Bjeliš početkom tjedna od nove fakultetske uprave pismeno je zatražio pokretanje etičkih i stegovnih postupaka protiv svih osoba odgovornih za protuzakonit rad Međunarodne ljetne škole.

Osim protiv bivšeg dekana prof. dr. Darka Tipurića, stegovni bi postupci tako mogli biti pokrenuti i protiv voditeljice Ljetne škole i profesorice statistike dr. Ksenije Dumičić, koja je na račun škole samo u 2009. primila honorar u iznosu od 200 tisuća kuna bruto, kao i 40-ak nastavnika koji su, prema podacima Ministarstva znanosti, za rad u školi u jednoj godini primili oko tri milijuna kuna honorara. Njima bi se mogle izreći mjere od javne opomene do otkaza.

Više u članku Jutarnjeg Lista.

Oznake: , ,