Webinar o provođenju e-aktivnosti u nastavi uz pomoć wikija kao jednog od Web 2.0 alata

Od   /  11. travnja 2013.  /  Komentari isključeni za Webinar o provođenju e-aktivnosti u nastavi uz pomoć wikija kao jednog od Web 2.0 alata

CARNetova E-learning akademija vas poziva na webinar o provođenju e-aktivnosti u nastavi uz pomoć wikija kao jednog od Web 2.0 alata, koji će se održati u utorak 16. travnja 2013. u 11 sati. Cilj je webinara sudionicima dati uvid u različite faze planiranja, pripreme, provedbe i evaluacije e-aktivnosti te njihovu moguću taksonomiju. Nadalje, uz isticanje primjera dobre prakse, autorica će sažeti vlastita pozitivna i negativna iskustva s primjenom projekta Engwiki iz perspektive nastavnika stranoga jezika-voditelja projekta.

Autorica webinara pod nazivom “Oblikovanje i provedba online aktivnosti pomoću wikija i Web 2.0 alata u nastavi engleskoga jezika” je Andreja Kovačić, profesorica na Katedri za strane jezike i općeobrazovne discipline Fakulteta organizacije i informatike u Varaždinu. Profesorica Kovačić će sudionicima prenijeti svoja iskustva u provođenju modela Engwiki projekta uz pomoć kojeg je moguće oblikovati različite pedagoške aktivnosti za online poučavanje i kolaborativno učenje stranih jezika, materinskog jezika, kao i drugih nastavnih predmeta za učenike, studente i polaznike online edukacija koji mogu svladati i prihvatiti tehnologiju wiki alata.

Webinar će se odrzati u utorak 16. travnja u 11 sati na adresi acp.carnet.hr/ela putem alata Adobe Connect – sustava za videokonferencijski prijenos i kolaboraciju. Da biste se uključili, kod prijave odaberite opciju “gost”. Nakon predavanja sudionici će imati prilike predavačici postavljati i pitanja. Preporučeni web preglednici za sudjelovanje u webinaru su Internet Explorer i Mozilla Firefox.

Webinar se održava u organizaciji tima CARNetove E-learning akademije, koja ove godine obilježava 10. jubilarnu godinu održavanja nastave. Ovaj će webinar biti dio nastavnih aktivnosti trenutnih polaznika, ali i jedno od niza događanja koja će tim E-learning akademije organizirati u jubilarnoj godini.

Oznake: ,


RSS  |  Facebook

„Tematska mreža za cjeloživotno obrazovanje dostupno svima“ (TEMCO) projekt je koji je pridonio rješavanju problema nekoordiniranog djelovanja organizacija civilnoga društva u oblikovanju javnih politika za rješavanje društvenih nejednakosti u cjeloživotnom obrazovanju u Hrvatskoj. Svrha projekta bila je jačanje kapaciteta udruga (koje se specifično bave obrazovanjem, razvojem djece ili javnim politikama) za postizanje učinkovitog dijaloga s javnom upravom i znanstvenom zajednicom u oblikovanju i provođenju javnih politika za osiguravanje svima dostupnog cjeloživotnog obrazovanja.

Glavni cilj projekta bio je oformiti mrežu udruga, istraživača i drugih dionika za strukturirano i zajedničko bavljenje analizom obrazovnih nejednakosti u cjeloživotnoj perspektivi, predlaganjem rješenja u području javnih politika i zagovaranjem putem dijaloga s javnom upravom.

PROJEKTNI KONZORCIJ:

Institut za razvoj obrazovanja // Forum za slobodu odgoja // Udruga roditelja Korak po korak // Hrvatska udruga za ranu intervenciju u djetinjstvu // Akademija za politički razvoj // Nansen dijalog centar // Udruga za razvoj visokog školstva „Universitas” // Udruga gradova u Republici Hrvatskoj // Pučko otvoreno učilište Zagreb // Institut za društvena istraživanja u Zagrebu

Više informacija o projektu dostupno je na mrežnim stranicama Instituta za razvoj obrazovanja i mreže Cjeloživotno učenje za sve.

UNIMARS: marljivi i aktivni riječki studenti projekt je koji se odvijao od 1.listopada 2019. do 1.travnja 2020. nastao je kao svojevrsna nadogradnja projekta UNIKAPS: Kompetencije akademskog pisanja za studente kojeg je PGŽ sufinancirala u trajanju od listopada 2018. do travnja 2019. U novom projektu „UNIMARS – marljivi i aktivni riječki studenti“ temeljna projektna aktivnost bile su tematske radionice namijenjene studentima svih sastavnica Sveučilišta u Rijeci putem kojih se na interaktivan način, koristeći metode suradničkog učenja, studente educiralo o ključnim temama čije je razumijevanje i poznavanje ključno za ostvarivanje uspjeha na studiju. Radionice su uključivale sljedeće teme: kritički pristup studiranju, akademski jezik i stil pisanja, pisanje seminarskih radova, akademska čestitost, prezentacijske vještine. Ovaj projekt doprinio je boljem povezivanju i umrežavanju studenata te omogućio studentima u Sveučilišta u Rijeci priliku za stjecanje kompetencija za suradničko učenje, kritičko mišljenje i poštivanje načela akademske čestitosti. Studenti su također potaknuti da preuzmu aktivnu ulogu i odgovornost za svoje učenje, da tragaju za znanjima i novim izvorima informacija te su osnaženi za poštivanje načela akademske čestitosti.