Prijavite se za organiziranje studijskih posjeta!

Od   /  23. rujna 2011.  /  Komentari isključeni za Prijavite se za organiziranje studijskih posjeta!

Agencija za mobilnost i programe EU Vas poziva da se prijavite na Natječaj za organiziranje studijskih posjeta! Studijski posjeti Vam pružaju mogućnost za diskusiju, razmjenu informacija i primjera dobre prakse, kao i priliku za pokretanje projekata s partnerskim ustanovama iz Europe.

Studijski su posjeti namijenjeni osobama odgovornima za razvoj politika obrazovanja i osposobljavanja na lokalnoj, regionalnoj ili nacionalnoj razini i ostalim stručnjacima iz područja obrazovanja i osposobljavanja. Traju od 3 do 5 dana, a okupljaju 10 do 15 sudionika iz zemalja sudionica Programa za cjeloživotno učenje.

Studijske posjete mogu organizirati ustanove ili organizacije koje djeluju na području općeg obrazovanja, strukovnog obrazovanja i osposobljavanja, obrazovanja odraslih, podučavanja nastavnika, ustanove koje djeluju na lokalnoj ili regionalnoj razini, a bave se obrazovanjem, sindikati ili udruge poslodavaca, a koji svoja postignuća žele podijeliti s kolegama iz Europe.

Objavljen je natječaj za organizaciju studijskih posjeta u razdoblju od rujna 2012. do lipnja 2013.

Rok za prijavu je 07.10.2011.

Ukoliko se želite prijaviti, slijedite ove korake:

  1. pročitajte Natječaj koji je objavljen na stranicama Agencije (www.mobilnost.hr)
  2. proučite Privitak 1. Tematske kategorije koji daje pregled tematskih područja studijskih posjeta
  3. ispunite prijavni obrazac za organiziranje studijskih posjeta
  4. pri ispunjavanju prijave držite se pravila koja su navedena u prijavi
  5. pogledajte Katalog studijskih posjeta 2011./2012. kako biste vidjeli što se od Vas očekuje i kako biste lakše ispunili prijavu
  6. pročitajte Handbook for organisers (Priručnik za organizatore studijskih posjeta) kako biste vidjeli što se od Vas očekuje i kako biste lakše ispunili prijavu

Potrebno je poslati original i kopiju prijavnog obrasca preporučenom poštom do 07. listopada 2011. na adresu Agencije (Agencija za mobilnost i programe EU, gajeva 22, 10000 Zagreb) te elektronskom poštom na .

Za eventualna daljnja pitanja obratite se na e-mail: .

Oznake: , ,


RSS  |  Facebook

„Tematska mreža za cjeloživotno obrazovanje dostupno svima“ (TEMCO) projekt je koji je pridonio rješavanju problema nekoordiniranog djelovanja organizacija civilnoga društva u oblikovanju javnih politika za rješavanje društvenih nejednakosti u cjeloživotnom obrazovanju u Hrvatskoj. Svrha projekta bila je jačanje kapaciteta udruga (koje se specifično bave obrazovanjem, razvojem djece ili javnim politikama) za postizanje učinkovitog dijaloga s javnom upravom i znanstvenom zajednicom u oblikovanju i provođenju javnih politika za osiguravanje svima dostupnog cjeloživotnog obrazovanja.

Glavni cilj projekta bio je oformiti mrežu udruga, istraživača i drugih dionika za strukturirano i zajedničko bavljenje analizom obrazovnih nejednakosti u cjeloživotnoj perspektivi, predlaganjem rješenja u području javnih politika i zagovaranjem putem dijaloga s javnom upravom.

PROJEKTNI KONZORCIJ:

Institut za razvoj obrazovanja // Forum za slobodu odgoja // Udruga roditelja Korak po korak // Hrvatska udruga za ranu intervenciju u djetinjstvu // Akademija za politički razvoj // Nansen dijalog centar // Udruga za razvoj visokog školstva „Universitas” // Udruga gradova u Republici Hrvatskoj // Pučko otvoreno učilište Zagreb // Institut za društvena istraživanja u Zagrebu

Više informacija o projektu dostupno je na mrežnim stranicama Instituta za razvoj obrazovanja i mreže Cjeloživotno učenje za sve.

UNIMARS: marljivi i aktivni riječki studenti projekt je koji se odvijao od 1.listopada 2019. do 1.travnja 2020. nastao je kao svojevrsna nadogradnja projekta UNIKAPS: Kompetencije akademskog pisanja za studente kojeg je PGŽ sufinancirala u trajanju od listopada 2018. do travnja 2019. U novom projektu „UNIMARS – marljivi i aktivni riječki studenti“ temeljna projektna aktivnost bile su tematske radionice namijenjene studentima svih sastavnica Sveučilišta u Rijeci putem kojih se na interaktivan način, koristeći metode suradničkog učenja, studente educiralo o ključnim temama čije je razumijevanje i poznavanje ključno za ostvarivanje uspjeha na studiju. Radionice su uključivale sljedeće teme: kritički pristup studiranju, akademski jezik i stil pisanja, pisanje seminarskih radova, akademska čestitost, prezentacijske vještine. Ovaj projekt doprinio je boljem povezivanju i umrežavanju studenata te omogućio studentima u Sveučilišta u Rijeci priliku za stjecanje kompetencija za suradničko učenje, kritičko mišljenje i poštivanje načela akademske čestitosti. Studenti su također potaknuti da preuzmu aktivnu ulogu i odgovornost za svoje učenje, da tragaju za znanjima i novim izvorima informacija te su osnaženi za poštivanje načela akademske čestitosti.