Aktualnosti iz svijeta: Kampanja protiv korporacije rezultirala uhićenjem 56 studenata na 3 američka sveučilišta

Od   /  10. lipnja 2011.  /  Nema komentara

Na četiri američka sveučilišta u ljetnom je semestru započela Kick Out Sodexo studentska kampanja u kojoj su se studenti koristili sit-in metodom prosvjeda (oblik prosvjeda koji podrazumijeva zauzimanje stolica/mjesta/teritorija tijela/institucije protiv koje se prosvjeduje). Sodexo Food Service je međunarodna korporacija za upravljanje uslugama prehranjivanja, a ima ugovor s više od 600 američkih sveučilišta. Studentskom kampanjom vrši se pritisak na Sodexo i američka sveučilišta, a sa željom da sveučilišta raskinu svoje milijunske ugovore s ovom kompanijom. Radi se o korporaciji s više od 180 000 zaposlenih u SAD-u, te oko 400 000 zaposlenih diljem svijeta, koji, kako se tvrdi u kampanji, nemaju osigurana osnovna radnička prava.

Više o kampanji i studentskim uhićenjima pročitajte u članku i na službenim stranicama kampanje te pogledajte na internet stranicama:

Oznake: