Kultivator približava knjige studentima

Od   /  05. travnja 2011.  /  Nema komentara

Projekt vrijedan 191 tisuću kuna će započeti u ponedjeljak 11. travnja sajmom znanstvene knjige u auli Filozofskog fakulteta

Gradonačelnik Vojko Obersnel i rektor Sveučilišta u Rijeci Pero Lučin potpisali su u Salonu Grada Rijeke ugovor o suradnji na projektu Kultivator. Iako naziv sugerira drugačije, nije riječ o poljoprivredi, nego kulturi. Projekt se sastoji od niza aktivnosti cilj kojih je integracija studenata u kulturni život grada, za što će u 2011. godini biti potrošeno 191 tisuća kuna. Grad će u tom iznosu sudjelovati sa 100 tisuća, Sveučilište s 40, a ostatak će osigurati partneri. Kako će projekt započeti povećanjem dostupnosti knjige i unapređenjem nakladništva, jedan od najvažnijih partnera jest knjižara Ribook , u kojoj će se sljedećeg tjedna održati četiri predavanja na kojima će sudjelovati 12 predavača. Projekt će započeti u ponedjeljak 11. travnja sajmom znanstvene knjige u auli Filozofskog fakulteta.

Više u članku Novog lista.

Oznake: , , , , ,