Priopćenje Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa o novim zakonima iz područja znanosti i visokog obrazovanja

Od   /  25. siječnja 2011.  /  Nema komentara

Zbog sve učestalijih pokušaja obmanjivanja javnosti plasiranjem neistinitih informacija o novostima koje donosi paket zakona o znanosti i visokom obrazovanju, želimo još jednom objasniti kakve će promjene u sustavu znanosti i visokog obrazovanja njihovim donošenjem doista nastupiti. Ističemo kako su konačni tekstovi prijedloga zakona o sveučilištu, zakona o visokom obrazovanju i zakona o znanosti u ovom trenutku još uvijek u fazi izrade, odnosno rasprave u sklopu prosudbenih povjerenstava.

Podsjećamo također kako je 1. studenog 2010. službeno zaključena prva faza javne rasprave, a trenutno je u tijeku druga faza javne rasprave, u sklopu koje se u prosudbenim povjerenstvima evaluiraju pristigle primjedbe i prijedlozi. Naime, povjerenstva koje je imenovalo ministarstvo sustavno rade na obradi prijedloga poboljšanja nacrta paketa zakona, pri čemu se uzimaju u obzir i primjedbe koje su pristigle nakon navedenog roka. Svi pristigli prijedlozi objavljeni su na web stranici ministarstva.

Cjelovito priopćenje za javnost možete pročitati na mrežnim stranicama Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa.

Oznake: , , ,