Profesor Pravnog fakulteta nada se da će Sveučilište u Zagrebu u budućnosti oduzeti počasni doktorat Draganu Čoviću

Od   /  21. lipnja 2018.  /  Nema komentara

Jučerašnjoj dodjeli počasnog doktorata Sveučilišta u Zagrebu hrvatskom članu Predsjedništva BiH Draganu Čoviću, prethodili su istup profesorice Đurđice Čilić na sjednici Senata kojim se usprotivila Čovićevu doktoratu, kao i pet članova Senata koji su glasovali protiv. Na jučerašnjoj svečanosti dodjele, znakovito je izostalo nekoliko dekana zagrebačkih fakulteta, što se kumulativno može protumačiti kao nezadovoljstvo u dijelu akademske zajednice ovim počasnim doktoratom. Za srednja.hr na cijelu se situaciju osvrće Dario Čepo, docent sa zagrebačkog Pravnog fakulteta. Smatra kako se radi o jednoj od sramnijih epizoda u dugoj povijesti Sveučilišta u Zagrebu, a njegov sveobuhvatan komentar prenosimo u cijelosti.

Više pročitajte u članku portala Srednja.hr.

Oznake: ,