Iz Rijeke pušu osvježavajući vjetrovi: Rektorica očitala lekciju o autonomiji sveučilišta iz koje rektor Boras može puno naučiti

Od   /  19. siječnja 2018.  /  Nema komentara

Samo 150 kilometara udaljeno od Zagreba, riječko sveučilište u svakom pogledu krupnim koracima grabi naprijed. Profilirano kao istraživačko sveučilište, s velikim naglaskom na internacionalizaciju, otvorenost mobilnosti i cirkulaciji studenata i djelatnika sveučilišta te suradnju s akademskim i izvan-akademskim institucijama, Sveučilište u Rijeci s rektoricom Snježanom Prijić-Samaržijom na čelu, drukčije od Zagreba poima sveučilišnu autonomiju. Autonomija uz odgovornost, a ne kao moneta za postizanje partikularnih ciljeva – shvaćanje je to u suštoj suprotnosti sa zagrebačkim poimanjem autonomije, odnosno onime kako ga vidi rektor Damir Boras.

Više pročitajte u članku portala Srednja.hr.

Oznake: , , , ,