Omiljena profesorica odbila priznanje Hrvatskih studija: ‘Sjaj Preporodne dvorane i ugledni uzvanici ne mogu prekriti mračnu stranu stanja na HS-u’

Od   /  19. studenoga 2017.  /  Nema komentara

Branka Tafra umirovljena je profesorica Hrvatskih studija. Među studentima i kolegama omiljena, što smo imali prilike vidjeti na njenom posljednjem predavanju kada su joj priredili oproštaj za sjećanje. Inače, jedna je od najcitiranijih znanstvenica u humanistici s preko 500 citata, a iskazala se i kao osoba s izraženim osjećajem za pravdu kada je u pismu progovorila o stanju na svojoj instituciji. Ovoga puta o njoj donosimo veliku priču jer je, povodom ovotjednog obilježavanja 25. obljetnice osnutka Studija, odbila primiti priznanje koje je dodjeljivano umirovljenicima. Sjaj Preporodne dvorane, u kojoj se održavala ceremonija, i ugledni uzvanici, smatra, ne mogu prekriti mračnu stranu stanja na HS-u.

Više pročitajte u članku portala Srednja.hr.

Email this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

Oznake: