Poziv na raspravu: Perspektive razvoja hrvatske znanosti i visokog obrazovanja

Od   /  16. studenoga 2016.  /  Nema komentara

Perspektive razvoja hrvatske znanosti i visokog obrazovanja

U četvrtak, 24. studenog u 15:00 sati
Florijana Andrašeca 18a/ I kat

Uvodno će temu predstaviti:

dr. sc. Tome Antičić, ravnatelj Instituta Ruđer Bošković

Iskorak hrvatskog društva u područje nove kvalitete nije moguć bez promjena u znanosti i visokom obrazovanju. U većini ostalih područja smjer poboljšanja je već zadan ili barem detaljno analiziran. Napredak u području znanosti i visokog obrazovanja omogućuje i stjecanje osobitog samopoštovanja zajednice, čime se krucijalno unapređuje kvaliteta života.
Na žalost, dosad je u tim područjima više od svega identificirano nezadovoljstvo, kako javnosti i društva tako i onih koji su u te djelatnosti izravno uključeni. S koje će strane doći poticaj? Iz javnosti, društva i politike? Ili iz same znanosti i visokog obrazovanja?

Moderator: Željko Ivanković

Email this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

Oznake: , , ,